Paweł Śmieciuch

Założycielem i pomysłodawcą szkoły perkusyjnej DRUM BEAT jest Paweł Śmieciuch -perkusista z wieloletnim doświadczniem scenicznym.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku ośmiu lat.

Absolwent szkoły muzycznej im.F.Chopina w Będzinie, w klasie perkusji mgr Adama Polachowskiego, oraz Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego - Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach, w klasie perkusji dr Adama Buczka.

Brał udział w wielu projektach muzycznych oraz sesjach nagraniowych zawierające różne style muzyki rozrywkowej takie jak: jazz,blues, pop, funk,fusion,pop-rock,heavy metal.

Grał sekwencje werblowe w zespole rudymentowym Tarabans,koncertował w kraju i za granicą w różnego rodzaju grupach wykonywujących muzykę jazzową i rozrywkową.

Były perkusista popularnej formacji FRONTSIDE, gdzie brał udział w nagraniach płyt:

"...Początek ery..." EP
"Nasze jest królestwo,potęga i chwała na wieki..."LP
"Our is the kingdom , power and the glory..."LP(english ver.)
"...i odpuść nam nasze winy...' LP
'...and forgive us our sins..."LP (english ver.)
" Zmierzch Bogów" LP
" Twilight of the gods" LP (english ver.)

Ponadto:

BLACK GANG - reagge -ska
CARTEL S.C. - hip-hop/hardcore

100 TVARZY GRZYBIARZY - crossover
ROZUMAKY - folk/jazz
TALK ABOUT - jazz

LILA TRIO - jazz

Laureat nagrody Fryderyka w 2003 r. - kategoria Album Roku-Heavy Metal

Grając ten rodzaj muzyki wiele razy dzielił scenę z najpopularniejszymi heavy metalowymi grupami m.in.: Iron Maiden, Acid Drinkers, Funeral for a friend, Sepultura, Vader, Behemoth, Vesania, Nile, Kreator, Madball , Cro-Mags, Kat, Darkane, All Out War, Crionics czy Decapitated. Interesują go i jest otwarty na wszystkie style muzyczne od Jazzu, fusion, latin, R&B, funk po ciężkie odmiany heavy metalu - bo tak jak mówi: sztuką jest odnaleźć się w wielu stylach - nie tylko w wybranym, a uczyć się i rozwijać trzeba cały czas.
Obecnie prowadzi działalność edukacyjną, udziela się w różnych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, często współpracuje ze studentami oraz absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej.